pátek 17. listopadu 2017

"A budeš mít na splátky hypotéky?"

"A budeš mít na splátky hypotéky?"

Přesně tak zněla jedna z mamčinných obav, když jsem jí řekla, že končím v práci... 

Poslední půl rok jsem pracovala ve firmě, která mi hodně dala... to nejlepší, co jsem zde získala, jsou lidé. Ať už firma byla jakákoliv, kolektiv jsme zde měli skvělý a já zde poznala spoustu skvělých lidí (ať už přímo ve firmě, tak třeba i nějaký ten brigádník či klient byl více než fajn :)). 

Dnes bych vám chtěla napsat pár zážitků, vzpomínek z práce, kterým se budu nejspíš ještě pěkně dlouho smát a budu na ně ráda vzpomínat. Možná vám to nepřijde ani trochu vtipné, ale věřte mi, to je způsobeno tím, že jste u toho nebyli.. kdyby ano, smáli byste se také.

My ale lidem dáváme práci... ne zásilky 
Vedle firmy, ve které jsem ještě nedávno pracovala (personální agentura) sídlí úplně jiná firma (kde si zákazníci vyzvedávají zboží), jedná se o dvě různé firmy, které nemají nic společného, jen sídlí vedle sebe. Přesto si nás lidé často pletli... 

Cizí člověk jde k našim dveřím... nahlas čte "název naší firmy", vejde dovnitř "Dobrý den, vy jste název druhé firmy". Ze začátku jsem si myslela, že si daný člověk jen dělá srandu... když se podobná situace opakovala znovu a znovu...věděla jsem, že nejde o žádný vtip. 

"Dobrý den, jdu si k vám vyzvednout zásilku." - U nás ale opravdu žádné zboží nebylo a chudák musel ujít o pár metrů dál, aby si svojí zásilku mohl vyzvednout. 

"Nevíte, proč vedle vás mají otevřeno až od 10:00? Na stránkách mají od 9:00 hod.". Ne, opravdu to nevíme, proč mají otevřeno tak a ne jinak... a vlastně i na stránkách to mají napsané správně, jen lidé neumějí číst...


Velké nábory pro jednoho z klientů 
Péťu jsem ve firmě zažila jen krátce, neboť nastupoval jen pár týdnů předtím, než jsem končila, ale vždy když jsem měla možnost poslouchat jeho informativní schůzky s brigádníky, musela jsem se smát.

Péťa "Směny si můžete volit úplně podle sebe v rezervačním systému."
Brigádník č. 1 "Ale já nechci chodit noční."
Péťa "Jak jsem řekl, směny si můžete volit podle sebe, takže si noční směny volit nemusíte."
Brigádník č. 2 "Mě nevadí noční, ale chci chodit jen o víkendu."
Péťa "Jak jsem právě řekl, směny si opravdu volíte podle sebe."
Brigádník si čte informace o tom, co nesmí dělat těhotná žena v práci a dělá si starosti, jak to s ním tedy bude... Péťa "no vzhledem k tomu, že nejste ani žena, ani těhotnej, tak se vás to samozřejmě vůbec netýká". 

S brigádníčky se člověk velmi nasměje 
S některými brigádníky je občas sranda "To je tak hezké, že jste tady samé mladé holky... jste svobodné? Já bych zrovna nějakou novou přítelkyni bral, tak která z vás má zájem?". Chudák chlapec si asi nevšiml, že jsme personální agentura a ne seznamka. Jaké to pro něj bylo překvapení, že jsme ho všechny odmítly.

"Holky, když tu tak všechny sedíte... nechcete zimní boty? Já mám doma tak 100 kusů ještě z bývalého podnikání, já bych vám dal pár za stovku, jen mi řekněte číslo nohy."

Nejlepší zážitky vznikají mimo pracoviště 
Hořící auto v tunelu 
To jsme si tak s Barunkou jeli do práce po společně strávené noci u ní v bytě (kdo by odolal nabídce spát v jedné posteli s krásnou blondýnou? já teda ne :D) a zrovna v Metru byl článek o hořícím autě v tunelu "Fakt nechápu, jak může v tunelu jen tak začít hořet auto" prohodila jsem nahlas. Barča se na mě s vážným výrazem podívala "Jíťo, copak ty nevíš, že když auto v tunelu zastaví, tak začne hořet?". Pak už si pamatuji jen velký, ale opravdu velký záchvat smíchu. Protože auta v tunelu hoří kvůli tomu, že si jen tak zastaví, že...  

Napsala jsem sem pouze malou část z toho všeho... protože ty nejlepší věci si samozřejmě nechám pro sebe :)

Povězte mi vaše veselé historky z práce. 

1 komentář:

  1. Úplně meaga boží článek!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D Jaňule

    OdpovědětVymazat