neděle 22. října 2017

Vesnice vs Praha - 3 rozdíly

Téměř celý život jsem bydlela na vesnici, pak strávila dva roky v Praze a teď? Teď jsem kousek od Prahy a přitom tak daleko... Proto je nejspíš ta nejlepší chvíle dopsat a zveřejnit tento článek, který mám v rozepsaných již několik týdnů.

Parkování na vesnici:
Necháte omylem rozsvícená světla u auta? Nebojte, na vesnici bude vyslán ten nejmladší, aby vyběhl schody do třetího patra a sdělil vám, že jste je nezhasli. 

Parkování v Praze:
Máte před barákem volné místo, zaparkujete tam, nikomu nic nevadí a za pár dnů máte za stěračem výhružný vzkaz, že pokud tam ještě jednou zaparkujete, tak na vás zavolají policii, protože je to přeci jejich místo a vy to měli poznat (menší aktualizace: mám pocit, že toto platí i u "nás na vesnici" :D). 

Řízení na vesnici:
Největším nepřítelem je traktor na úzké silnici. 

Řízení v Praze:
Největším nepřítelem je každý, kdo nechápe přednost zprava, zipování, stojí na semaforech, i když už má dávno zelenou,... každý je blbcem, kterého někdo vytroubí a občas se i z vás stane ten blbec, který byl vytroubený a vlastně ani neví proč. 

Bydlení na vesnici:
Pronájem krásného bytu 3+1 za 8.000,- Kč měsíčně? Žádný problém.

Bydlení v Praze:
Pronájem ošklivé garsonky, ve které máte sprchu v kuchyni za 8.000, -Kč měsíčně? Žádný problém.

Berte prosím tento článek trochu s rezervou... možná mě berte s trochou rezervy ve všech článcích :)

Napadají vás další příklady, ve kterých se vesnice a Praha liší? Podělte se!:)  

7 komentářů:

 1. Já bydlím ve vesnici kousek od Prahy prakticky celý život a jsem spokojená. Prahu mám blízko a zároveň žiju v klidném a čistém prostředí, kde je spousta přírody :) určitě se vesnice a Praha liší v tom klidu a čerstvém vzduchu, v tom je vesnice lepší. Ale Praha zase nabízí spoustu zábavy, klubů, kina, divadla... člověk má něco na každém rohu :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
 2. Jednou na vesnici vypadnu! Ale spíš někam do Beskyd, v Čechách se mi zůstávat nechce, to je cizina a zlý kraj... :D

  OdpovědětVymazat
 3. Na vesnici je všechno lepší, ale minimálně jednou za měsíc to chce výlet do Prahy :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Na vesnici je všechno lepší, ale alespoň jednou za měsíc to chce výlet do Prahy (na sushi, na náplavku, do kina, divadla, na trhy...)

  OdpovědětVymazat
 5. Bydlela jsem v menším městě, pak na vesnici a nakonec byla 3 roky v Praze a pak jsem se vrátila opět na vesnici.
  Vzhledem k tomu, že zde máme jen baráky a žádné paneláky, většina lidí má auto na dvorech a někteří před svým barákem, žádný problém s parkováním nebyl, až na to, že nám párkrát návštěva k sousedům zaparkovala přímo před garáží, kde má auto táta, po promluvení se sousedem, už si tam příště návštěva nestoupla.
  S tím nájmem je to děsný, v té Praze prostě ani nemáš možnost to utáhnout sama.
  Já bych ještě dodala na vesnici les kousek od baráku v Praze samé paneláky a na okraji, kde jsem bydlela já park mezi paneláky. To je to, co se mi na vesnici líbí nejvíce, že tu máme kolem sebe přírodu a kopce Českého středohoří. :)
  Ale jednu výhodu Praha má, dostaneš se všude, autobusy ti jezdí každou chvíli a obchody máš kousek, kdežto z vesnice jezdí autobusy méně často a do krámu musíš do města a pokud nemáš auto, musíš se tahat s těžkými nákupy.

  OdpovědětVymazat
 6. Fajn článek, pobavil. :D Kldině bys to mohla udělat na pokračování, myslím, že těch rozdílů by se našlo daleko víc. :) :)

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 7. Nebydlím tam a ani jsem nebydlela, ale celkově ty ceny... :) Jinak každý má asi svoje plusy a mínusy no. :D

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat