pátek 13. října 2017

Co s krabicemi po stěhování

Pokud můj blog čtete už nějaký čas, moc dobře víte, že jsem se stěhovala... hodněkrát. Můžete si u mě přečíst článek s rady jak si sehnat pronájem v Praze,  tipy na stěhování a balení a mnohem dalšího. Přesně na toto téma tu mám rubriku Bydlení. Mám za sebou další stěhování a doufám, že už na pěkných pár let poslední. 

Právě při posledním stěhování jsem řešila několik problémů s vybalováním, kam všechny kraviny důležité věci vybalit, kam vyhodit krabice... nakonec mě napadlo, že bych obě tyto činnosti mohla zkombinovat a z obyčejných krabic od banánů jsem si vytvořila nový "nábytek" a to mě přivedlo k nápadu, že bych mohla sepsat dnešní článek s tipy, co s krabicemi po stěhování.


1. Nový nábytek
Jasně, že se nejedná o nábytek jako nábytek, ale pokud jste se přestěhovali do prázdného bytu, tak si pravděpodobně nepořídíte všechen nábytek najednou a pokud ano, tak gratuluji a závidím!:) V minulém bytě jsme využili krabice jako stolek pod televizi a taky jako jídelní stůl (ano, seděli jsme při jídle na zemi, ani ty židle jsme prvních pár dnů neměli).

Při posledním stěhování jsem zapojila trochu fantazii a vyrobila provizorní skříň z krabic od banánů a botník, za který jsem opravdu ráda. Sice občas nějaká polička vypadne, nebo se lehce propadne, ale jinak je to super. 


2. Darovat
Další možností je krabice darovat. Nestěhujete se teď někdo z vašich kamarádů či známých? Nevadí, hoďte nabídku na facebook či např. na stránku typu daruji za odvoz. Věřte mi, já byla při posledním stěhování velmi ráda, že pár týdnů před námi se stěhoval přítelův kamarád a daroval nám větší množství krabic, které jsme nikde nemuseli shánět a využili je. 

3. Recyklovat 
Pokud z jakéhokoliv důvodu krabice nevyužijete na bod č. 1 a č. 2, tak nezbývá nic jiného, než krabice hodit do kontejneru na papír.

Nebo vás napadají další možnosti, jak krabice využít? Sem s nimi.

3 komentáře:

  1. Botník je vážně super. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak to nemá chybu, jedno otočení krabice, a jak změní význam. :D

    OdpovědětVymazat
  3. Botník z krabic je super nápad! Ukládám na Pinterest a dost možná v brzké době při vlastním stěhování i využiji. To je přesně ten typ nábytku, co se pořizuje až jako poslední, ale přitom je taaak potřeba. :)

    OdpovědětVymazat