pátek 9. června 2017

Vypěstuj si řeřichu

Občas mám náladu si zkusit něco vypěstovat, někdy se to povede a někdy zase ne. Není to tak dlouho, co jsem si koupila semínka řeřichy a dnes se s vámi podělím, proč jsem se rozhodla právě pro ni. Řeřicha setá je jednoduchá na pěstování, zdravá a chutná. To jsou hlavní tři důvody, proč jsem se pro ní rozhodla a to jsem ještě ani nezmínila, že je vhodná i jako dekorace (např. na jaře si ji můžete zasít do skořápek a máte super velikonoční, jedlou výzdobu). Řeřicha obsahuje velké množství vitamínu C, posiluje imunitu a je vhodné pro lidi, kteří trpí častými záněty močového měchýře a ledvin. Je vhodná i k užívání při nachlazení a při problému s dýchacími cesty.

Teď už se ale pojďme podívat, co je potřeba k jejímu pěstování.

Potřebovala jsem:
semínka řeřichy
vatu
skleničky
vodu

Postupovala jsem:
Stačí jen kousky vaty dát do skleniček (či nějakých mističek), nasypat několik semínek a zalít vodou. Vata by měla být pořád vlhká. Pokud dáte řeřichu na sluníčko, během 3 dnů vám krásně vyroste.

Pak už jen stačí řeřichu ustřihnout a posypat si třeba chleba s máslem, já jí ráda dávám na volské oko, protože to vypadá krásně barevně :)

Máte rádi řeřichu?:)

1 komentář:

  1. Řeřichu pěstujem pravidelně před Velikonocemi. :) Ale asi si ji zasadím ještě. Je super, protože rychle vyroste a je skvělá v salátech a tak vůbec. :)

    blog Days of Daysy

    OdpovědětVymazat