sobota 17. června 2017

Nábytek z palet

Když jsme se v dubnu stěhovali do nového pronájmu, moc dobře jsme věděli, že pokud vše vyjde, tak do konce roku budeme bydlet zase jinde - tentokrát už snad konečně ve vlastním a je velká pravděpodobnost, že v bytě po dosavadním majiteli zůstane krásná postel, skříň,... a tak jsme si řekli, že nemá cenu kupovat nový nábytek, když nevíme, zda ho vůbec ve vlastním bydlení využijeme.

Jsou věci, bez kterých se objedu, ale postel a jídelní stůl k nim rozhodně nepatří. Abychom tedy nemuseli tyto dvě věci kupovat, tak jsme si je snadno a rychle vyrobili z palet.Na stůl stačila pouze jedna paleta, kterou přítel obrousil, u našich na zahrádce našel vhodné dřevo na nohy, které táta nařezal na požadovanou délku a bylo vlastně hotovo.
Na postel už jsme potřebovali 8 palet (jedno patro je ze 4 kusů a my máme dvě patra, aby postel byla vyšší, ale třetí už by bylo asi moc, protože máme vysokou matraci). Palety jsme nebrousili, nenatírali, ale jen dali k sobě a na sebe tak, jak můžete vidět na fotce. Raději máme pod naší novou posteli staré prostěradla, abychom nepoškrábali podlahu (kousek čouhá na fotce) a na paletách je deka, abychom si zase neroztrhli matraci. Palety jsou o kousek delší než matrace, což by šlo snadno zkrátit, ale nám to tak vyhovuje, protože tak vzniklo místo na odkládání asi tak milionu věcí a přítel to rád využívá jako gauč :D :) Pod deku si totiž dal sololit, aby se jednalo o plnou plochu.

Moje sestra s přítelem se od nás inspirovali a také mají paletovou postel - oni (nebo jen ségra?) ale palety už pečlivě obrousili, natřeli a zespoda nalepily koberec, aby si nepoškrábali náhodou podlahu. Takže si dali záležet více než my, ale na naší obranu - my tuto postel máme nejspíš na kratší dobu :)

PS: Pokud vás zajímá místo, kde jsme si palety vybírali, jukněte se určitě na můj instagram

Jaký názor máte na nábytek z palet?

1 komentář:

  1. Nábytek z palet je opravdu super, člověk si s tím může vyhrát do aleluja dle vlastní libosti a za málo peněz. :D
    Je to super, obzvlášť, když se jedná pravděpodobně o provizorní řešení. A sestra si s tím využila opravdu suprově, moc se mi to líbí.

    OdpovědětVymazat