středa 14. června 2017

5 drobností, které jsem změnila v koupelně

"Ty si chceš čistit zuby dřevem?"
"Né, vždyť říkám, že si chci čistit zuby bambusovým kartáčkem."

Tak přesně takhle nějak vypadal můj rozhovor s přítelem, když jsem mu oznámila, že chci začít používat bambusový kartáček na zuby a vlastně tím i rovnou začal menší koloběh, kdy jsem se rozhodla, že v koupelně změním další maličkosti. Pojďte se společně se mnou podívat, co a proč jsem změnila.

Kartáčky na zuby
S přítelem jsme měli krásné kartáčky se srdíčky od Curaprox (tuším, že tyto), ale jednoho dne jsem se prostě rozhodla, že už nechci používat plastové, umělé kartáčky na zuby a porozhlídla jsem se, co ten náš trh ještě nabízí. Hned mi do oka padly bambusové zubní kartáčky. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Začala jsem o nich číst víc a víte, co jsem se dozvěděla? Především to, že jsou 100% rozložitelné, přírodní a rozhodně s nimi nebudete mít pocit, že si čistíte zuby dřevem. Neváhala jsem a okamžitě dva koupila (tady).

Držák na kartáčky
Určitě je vám jasné, že když už jsem vyměnila kartáčky, tak jsem musela vyměnit i držák na ně. Protože přírodní, bambusové kartáčky by vypadaly fakt blbě v plastovém držáku. Neváhala jsem a koupila jsem si v Ikee nový
.
Tuhé mýdlo
Zamyslela jsem se i nad tím, zda opravdu musíme používat tekuté mýdlo - určitě je jeho spotřeba větší, než kdybychom měli tuhé mýdlo a ty obaly od každého nového tekutého mýdla? To si radši koupím tuhé mýdlo v papírovém obalu (protože nyní držím kosmetickou stopku - kam počítám i to mýdlo a zatím máme ještě velkou zásobu mýdla tekutého, tak tuhé jsem ještě nepořizovala).

Miska na mýdlo
S tuhým mýdlem je zase spojená miska na něj a protože mám ráda, když mi vše ladí, koupila jsem si v Ikee přesně tuto, která je ze stejné série jako držák na kartáčky.

Odličovací tampónky
Nelíčím se pravidelně, a tak se pravidelně ani neodličuji... přesto mi přijde, že moje spotřeba odličovacích tampónků byla veliká a rozhodla jsem se, že je čas na změnu. Na internetu jsem objevila pratelné bambusové odličovací tamponky (tady) a pak si pořídila ještě jednu sadu na fler.cz, abych tampónků měla dostatek. Jedná se o více méně jednorázovou investici, protože by tampónky měly opravdu dlouho vydržet. Jsou vhodné jak na čištění pleti, tak i odličování - pak je stačí jen hodit do pračky s ostatním prádlem a nevzniká tak vlastně žádný odpad, což je určitě skvělé.

Jedná se o pár maličkostí, ale věřím, že to jsou změny k dobru. Za nějaký čas se ozvu znovu a povím vám, jak se osvědčily bambusové kartáčky a odličovací tampónky.

2 komentáře:

  1. Nad pratelnými tamponky jsem už uvažovala, ale zatím mě odrazuje, že jich mám velkou spotřebu (cca 3 ks denně) a musela bych tudíž pořád hlídat, jestli jich mám dost vypraných a usušených. Časem to ale asi stejně zkusím. Z důvodu omezování odpadu jsem před pár měsíci přešla na používání menstruačního kalíšku a to je tedy pecka, nejenom ekologičtější, ale ve výsledku i podstatně levnější a hlavně pohodlnější varianta než klasické hygienické potřeby.

    OdpovědětVymazat
  2. Já zírám, kolik věcí se dá nahradit za ekologičtější apod.
    Stále nad tím uvažuju, že zkusím trošku šetrnější přístup k té naší matičce Zemi :D, ale pořád nejsem dost namotivovaná... takové články mě však pomalu ale jistě nakopávají.

    OdpovědětVymazat