pondělí 8. května 2017

Jak jsem vyzkoušela Neera detox 2/2

Pamatujete si ještě na minulý článek, ve kterém jsem se poprvé zmínila o Neera detoxu? Dnes se vrháme společně na jeho druhou část a troufám si říct, že pro vás tu zajímavější - aneb jak jsem Neera detox snášela já a jaké z něj mám pocity.
1. den
Ráno se probouzím o hodinu dříve, než mám nastavený budík do práce, přítel ještě spí a mě je nějak divně. Jen co se zvládnu pořádně probudit, tak mi dochází jedna věc - sice jsem pečlivě plánovala, aby ten nejhorší den Neera detoxu (prý je to 2. a 3.) vyšel na víkend, ale vůbec mě nenapadlo si pohlídat, zda náhodou nedostanu menstruaci - ano, ta potvora přijde dnes, už teď si tím jsem jistá.
 
Už nedokážu usnout, a tak jsem si šla lehnout na gauč a otevírám notebook. Pátrám po nějaké diskuzi, zda i tak mohu podstoupit Neera detox, nebo ho raději odložit. Na internetu se nic moc nedozvídám, ženy hodně píšou, že i menstruace je zvláštní druh očišťování, tak by přeci žádný detox vadit neměl, jiné dokonce tvrdí, že je to nejlepší obdobní pro detox. Nejsem si tím moc jistá, a tak píšu majitelce firmy Daru z přírody, ale neodpovídá (a vlastně ještě doteď mi na můj e-mail nepřišla žádná odpověď).

Po nějaké době se probouzí i přítel a já poctivě připravuji Neera nápoj pro nás oba na celý den do lahve, i když si stále nejsem jistá, zda do toho nakonec půjdu, nebo to raději odložím.
 
S přítelem si namícháme první skleničku teplé vody se solí, přítel to má hned v sobě. Já s tím mám problém, nechutná mi to, a tak se do sebe snažím dostat aspoň trošku.
 
Cesta do práce probíhá normálně, ale jen co jsem chvilku v práci, je mi nějak špatně. Chvilku mám pocit, že budu zvracet a chvilku přemýšlím, zda si vezmu prášek na bolest (jó první den mé menstruace je fakt špatný, ale to vás asi moc nezajímá). Po pár minutách to v práci vzdávám, je mi hůř a hůř a zařizuji si na celý den volno, přítel mě svezl autem zpátky domu a říká, že jsem fakt nějaká bledá, já mu na to jen odpovídám, že mu asi brzy pozvracím auto - to se naštěstí nestalo, vydržela jsem to až domu, ale po x letech mě zklamal můj žaludek a já si musím pokecat se záchodovou mísou, ulehám na gauč a po dvou hodinách mi začíná být líp. Celý den jsem ještě nic nejedla a pila jen vodu, a tak se rozhoduji, že ten Neera detox nakonec přeci jen podstoupím.
 
Během dne už je mi dobře, vypiju celou lahev Neera nápoje (samozřejmě postupně) a divím se, že to chuťově není tak hrozné, jak jsem si myslela, do toho piji hodně vody a večer se s přítelem dělíme o zážitky - nakonec to oba snášíme v pohodě.
 
2. den
Ráno vypíjím opatrně půl skleničky teplé vody se solí a děsím se, aby se mi z ní zase neobrátil žaludek (protože včera mi pravděpodobně bylo tak blbě z kombinace menstruace + slaná, teplá voda), naštěstí je to už celý den ok.
 
Piji svoji láhev s nápojem a když mám pocit, že je to na mě moc sladké, tak zapíjím obyčejnou vodou. Celý den téměř nic nedělám, protože při detoxu je důležité omezit i fyzickou námahu a stejně mě bolí břicho, takže trávím odpoledne na gauči s notebookem a sleduji různé seriály. Večer už se začínám poměrně nudit, jsem zvyklá jít nakoupit jídlo, uvařit a teď? Teď je cokoliv z toho naprosto zbytečné.
 
3. den
Celý den trávíme s přítelem společně, koukáme na filmy a najednou začínáme přemýšlet nad jídlem. Břicho už mě nebolí, ale mám chuť na maso. Já... ta, která o maso téměř nestojí a teď? Teď bych si ho dala hned a s chutí.
 
Začínám mít pocit, že na tom detoxu vlastně není nic tak hrozného a najednou mi to přijde celé zbytečné a nepřirozené. Přemýšlím, proč jsem se do toho vlastně pustila a... a v hlavě mám prázdno, asi to bylo kvůli tomu, že jsem byla zvědavá a chtěla pro své tělo udělat něco dobrého, správného. Po třech dnech jsem změnila názor. Pro své tělo udělám lépe, když budu jíst zdravěji, pravidelně, omezím své pití kávy a začnu pít více vody (protože jsem schopná se za celý den ani nenapít).
 
Po krátkém rozhovoru s přítelem se shodujeme, že nás ten detox už vlastně nebaví, nemáme důvod v něm pokračovat, a tak ho ukončujeme, ale oba jsme si jistí, že bychom to vydrželi i déle, jen už k tomu nějak nemáme důvod.

Závěr
Pokud bych měla celý detox shrnout, tak jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela. Pro tělo je nejspíš dobré občas si dopřát nějaký ten půst, pročistit se, ale ještě lépe je pro něj pravidelná strava.

Možná jsem detox držela moc krátce na to, abych na sobě pocítila a viděla nějaké výsledky. Na internetu jsem četla, jak se všem zlepšila pleť, ale to se u mě nestalo. Naopak mám pocit, že mi při detoxu začaly hodně padat vlasy - což mě taky docela vyděsilo a možná i kvůli tomu jsem detox chtěla dříve ukončit.

Nedržela jsem detox kvůli hubnutí, takže vám nejsem schopná říct, jestli jsem něco málo shodila (nevážila jsem se před ani po detoxu).

Pokud vás Neera detox láká vyzkoušet, tak nevidím žádný důvod, proč by ne - alespoň uspokojíte svojí zvědavost stejně jako já, ale pokud Neera detox nepodstoupíte, tak dle mého ani o nic nepřijdete :)

2 komentáře:

  1. Pečlivě jsem si přečetla původní článek, aby mi nic neuniklo. :D
    Nezávidím ti tu kombinaci s detoxem a mentruací, mám to s ní první den podobně - pokud neseženu něco proti bolesti, umírám. :D
    Asi by to chtělo vydržet dýl, ale pokud to pro člověka nedává smysl, není se čemu divit, že jste to ukončili - proto se do ničeho podobného ani nehrnu. :D

    OdpovědětVymazat
  2. Hlavně že jsi detox přežila! :-*

    OdpovědětVymazat