pátek 7. dubna 2017

Úniková hra Pacient č. 27 – utečte z léčebny, Escape Master Praha

Už je to nějaký ten pátek, co jsem projížděla různé slevové portály a hledala TEN dárek. Nevěděla jsem, co vlastně hledám, ale chtěla jsem něco originálního a suprového. Nakonec jsem zjistila, že teď jsou hodně populární tzv. únikové hry. Moc jsem nevěděla, co si pod tím představit, ale když jsem narazila na Únikovou hru Pacient č. 27 - útěk z léčebny od Escape Master, která měla samé kladné recenze, hned jsem jí koupila.

 
"Úniková hra a Praha? Ano! Escape Master Vám přináší únikové hry v Praze. Celosvětově oblíbené hry jsou známé také pod názvy escape room, escape game nebo exit game. Úniková hra znamená proměnu počítačových her v realitu. Skupina hráčů je uzamčena v místnosti s úkolem získat klíč a dostat se na svobodu v časovém limitu. K získání klíče však musí hráči vyřešit rébusy, hádanky, šifry nebo logické úkoly a otevřít zámky."
 
Na únikovou hru jsme vyrazili ve čtyřech a pro všechny to byla premiéra. Jestli jsem měla obavy, jak to bude vypadat? Bude se nám to líbit? Nekoupila jsem kravinu? Jóóó pochybností jsem měla víc než dost.

 
Na únikovce nás přivítala moc milá slečna, kterou zajímalo, jestli jsme už nějakou únikovou hru navštívili - asi aby věděla, co od nás očekávat, následně nám vysvětlila o co jde + jsme dostali malé poučení (na zásuvky a kabely označené páskou nesahat apod.). Pokud nebudeme vědět, stačí zazvonit na bílý zvonek a ona nám zavolá na telefon, který byl v místnosti na stole a poradí nám. Celou dobu nás bude sledovat přes kameru a pokud budeme dlouho tápat, zavolá nám sama a my se můžeme rozhodnout, zda nápovědu chceme či ne - ano, párkrát nám zavolala, ale ne vždy jsem možnost nápovědy využili.
 
Celá hra je na 60 minut, ale slečna nás ujistila, že většinou nechává 10 - 15 minut navíc. Do místnosti jako první nikdo nechtěl vstoupit, a tak jsem se obětovala, vstoupila, trochu se lekla celé místnosti i pacienta pod sedativy a pak netušila, co mám vlastně dál dělat. Chvilku jsme byli všichni zmatení, ale pak už to celkem šlo a víte co? My to zvládli!:) Dokázali jsme najít ztracenou zdravotní sestřičku a dostat se v časovém limitu z místnosti.
 
Následně jsme si už jen se slečnou popovídali o tom, jak se nám hra líbila (moc!) a na závěr jsme pořídili společnou fotku. Více fotek nemáme, protože v místnosti bylo přísně zakázáno fotit.
 
Pokud uvažujete, zda jít na nějakou únikovou hru, tak říkám ANO. Pokud jste z Prahy, nebo si sem chcete udělat výlet, tak určitě doporučuji nějakou hru od Escape master :)
 
Hráli jste už nějakou únikovou hru?

Žádné komentáře:

Okomentovat