pátek 21. dubna 2017

Návštěva Zoo (Praha)

Krásné den,
pokud sledujete můj instagram, tak jistě víte, že jsme si v půlce března udělali menší výlet do Zoo.
Kdo mě zná, tak ví, že miluji tučňáky.
Proto jakmile mi mamka řekla, že v Praze můžu vidět komentované krmení tučňáků, tak jsem neváhala a věděla, že to prostě vidět musím. Jedná se o krmení, které probíhá v Zoo o víkendech a státních svátcích od října do konce března v 11:00 hod., proto už moc času nezbývalo. Jednou v neděli jsem se vzbudila krásně vyspalá a navíc venku svítilo sluníčko (které se tedy brzy schovalo), a tak byl plán jasný - vylézt z postele, nasnídat se a hurá na tučňáky.

V Zoo jsme samozřejmě hned zamířili k tučňákům - baví mě, jak jsou na souši nemotorní, ale ve vodě úžasně hbití, a tak jsem tam jen stála, pozorovala je a bylo mi fajn. Samotné krmení tučňáků mě trochu zklamalo - jednalo se opravdu jen o obyčejné krmení a krátký výklad, nějak jsem očekávala, že jim rybky budou podávány tak, aby se museli víc snažit a diváci měli šanci vidět nějaké vtipné kousky.

Zoo obecně moc ráda nemám... nevím, jestli to mám jen v hlavě, ale když se zadívám na většinu zvířat pozorněji, tak mám pocit, že jsou smutní a nelíbí se jim tam.
Pražská Zoo je opravdu veliká, a tak jsme tam strávili přes 4 hodiny a vlastně ani neviděli všechny zvířata, ale už nám byla docela zima, a tak jsme se vydali raději domu. Samozřejmě při návštěvě nechybělo ani nějaké to občerstvení a koupení pohledu, protože ségra pohledy a dopisy přímo miluje (mám pocit, že to je jediný člověk, kterého znám a který dokáže tyto věci opravdu ocenit). Bohužel Česká pošta opět nezklamala a pohled doteď stále nedošel (a to jsme ho fakt poslali).
Na závěr už přidám jen pár fotek, protože víc slov je asi zbytečná :)

Máte rádi Zoo? Jaká je vaše oblíbená?

8 komentářů:

 1. Ono je Zoo a Zoo. V některých zoologických mi přijde, že fakt zvířata mají málo prostoru a necítí se tam dobře, třeba v Hluboké nad Vltavou jsem kolikrát až kroutila hlavou nad tím, jak málo prostoru a vyžití mají. Za to třeba Zoo u nás v Lešné ve Zlíně je úžasná, člověk si tam skoro připadá jak ve volné přírodě, zvířata mají spoustu prostoru, výběhy jsou fakt krásné a mají tam všechno možné pro zábavu a je vidět, že jsou tam spokojení. V Praze jsem ale ještě nebyla, tak nemůžu soudit.

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se budu muset podívat do Zoo v Lešné,děkuji za tip :)

   Vymazat
 2. Já do Zoo chodím celkem ráda, ale v té pražské jsem ještě nebyla. Mám ráda tu naši libereckou, která, ač tak na první pohled nepůsobí, je opravdu krásná, i když některé pavilony by potřebovaly nějakou rekonstrukci. Potom se mi taky líbí ve Dvoře Králové a v Lešné:)
  http://cheesecakebysandra.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Liberci Zoo jsem byla a je krásná, ale stejně jsem tam měla špatný pocit ze smutných zvířátek...

   Vymazat
 3. V pražské ZOO jsem byla na podzim. Byla to první návštěva ZOO po asi 7 letech; jiné ZOO si po pravdě ani moc nevybavuji. :D Tučňáci se mi taky líbili, stejně jako žirafí mláďata. Nejlepší ale bylo krmení tygrů a lvů a pak také lemuři, kteří zrovna běhali volně mezi návštěvníky. My ZOO prošli celou, ale strávili jsme tam skoro celý den.

  OdpovědětVymazat
 4. Milujem pražskú zoo :) Už teraz sa teším, kedy sa tam tento rok opäť vyberiem :)

  OdpovědětVymazat
 5. Se mmi líbí taková ta myšlenka "já bydlím v Praze, ale co se kde kdy děje mi píše mamka, která je 100 km odtud" :D

  Tak bude pohled jiný... nedávno ČP doručila dopis snad po 20ti letech, nebo po jak dlouhý době? :D

  OdpovědětVymazat
 6. Do pražské ZOO se chystám už sto let. Dokonce jsem přes dva roky domluvená s jednou blogerkou z Prahy! Snad to v létě konečně vyjde.
  Zatím znám jen ZOO v Ostravě, Olomouci a Zlíně. Všechny mám ráda, olomouckou asi nejvíc, protože jsou v ní vlci. :) Je ze všech nejmenší, ale i tak jsem tam jednou strávila čtyři hodiny. Na Prahu bych se asi měla udělat několikadenní volno. :D
  A myslím si, že dnes už se zoologické snaží dělat zvířatům co nejlepší podmínky. Ostravu znám nejlépe, jsem v ní minimálně jednou za rok. Hodně zvířat se už dočkalo nových, hezčích výběhů. Třeba medvědi si teď můžou pískat, mají pro sebe les místo hnusných betonových výběhů, které v ZOO byly z dob dávných. Mamka tam prý pamatuje víc druhů zvířat. Asi se teď místo na kvantitu zaměřují na kvalitu. :)

  OdpovědětVymazat