středa 19. dubna 2017

Kosmetická stopka

Předevčírem jsem vybalila (skoro) poslední krabice, zanadávala si, že opravdu nesnáším stěhování a hlavně vybalování věcí a nestačila se divit, kolik té kosmetiky já vlastně mám. Nemám pocit, že bych si často kupovala kosmetiku, vždyť do drogerie téměř ani nechodím, nebo si to jen myslím? A občas také nějakou tu kosmetiku dostanu (ahoooj ségra!:D).
 
Nahromadila jsem si všechnu svojí kosmetiku na jednu velkou hromadu - pečující a dekorativní, následně ji trochu roztřídila: věci na vlasy k sobě, sprchové gely k sobě apod. a řekla jsem si, že takhle to dál opravdu už nejde.
 
Vlasy si myji téměř každý den, ale masky a kondicionéry používám jen zřídka... nadávám, jak mám suchou pleť, ale jsem líná jí mazat a tu zásobu sprchových gelů? Tak ta by mi na pár let mohla vystačit. Podobně bych mohla pokračovat dál a dál... ale já tolik kosmetiky prostě nemám šanci využít a vím to... navíc si v poslední době dost pohrávám s myšlenkou minimalismu, a tak chci mít mnohem méně věcí, než mám a postupně bych i ráda přešla na přírodní kosmetiku.
 
Proto jsem se rozhodla vyhlásit svoji malou kosmetickou stopku. V čem spočívá? Až do odvolání si nebudu kupovat žádnou kosmetiku (ehm... pokud to náhodou opravdu nebude potřeba :)). Ségra, prosím, žádnou mi nekupuj, nedávej a třeba to stopku zkus držet se mnou :P
 
Dnes se vám "pochlubím", kolik té kosmetiky aktuálně mám. Pro někoho to je třeba málo, pro někoho hodně... každý má tu hranici někde jinde. Jak dlouho si myslíte, že mi potrvá, než to vše spotřebuji? Docela by mě to zajímalo a netroufám si hádat.
Je pravdou, že hlavu si myji každý den, ale proč momentálně používám 5 šampónů najednou? To je mi celkem záhada. Myslím si, že dál už to snad nemá cenu ani okecávat. Když shrnu své myšlenkové pochody - nějakou kosmetiku rozdat, zbytek spotřebovat a jakmile se mi to povede, hurá na nákup té přírodní!:)

 
 
 
 
 
PS: Znáte ten pocit, když si myslíte, jak máte všechnu kosmetiku pohromadě a krásně nafocenou a pak se otočíte a tam je další hromádka? Já ano... a dělala jsem, že jí nevidím :)

Na závěr by mě zajímalo, jak jste na tom s kosmetikou vy?:)

8 komentářů:

 1. Já mám velkou sbírku sprchových gelů. Nikdy jsem si žádný nekoupila, to Ježíšek. Na poslední Vánoce mi ale nepřinesl, tak už se jich třeba konečně zbavím... :D
  Šampon si kupuju, až když předchozí dojde.
  Jinak jsem na tom s krémy, těch mám hromadu. Je to ale tím, že se mi hodně vysušuje kůže. A to není jen tak. Dva krémy na obličej - jeden mastnější, druhý méně na mazaní přes den, několik krémů na ruce (ať nemusím pořád přehazovat z tašek a ať můžu střídat vůně :D), tělové mléko ve velké láhvi, tělové mléko v malé krabičce na cestování, nějaký super voňavý krém od Avonu... a k tomu krém určený přímo na chodidla a samozřejmě hromada mazadel na rty. Jo a kokosový olej, na ten nesmím zapomenout! Mám toho opravdu hodně. Často mi něco přibývá, na druhou stranu to stíhám i likvidovat.
  Dekorativní kosmetiku naopak vůbec nepoužívám, tak se to snad nějak vyrovná...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kůži mám také hodně suchou, ségra se mi občas směje, že jsem jak sušenka :D:) Ale jsem líná se pravidelně mazat...ale teda takovou zásobu mazání jako ty (naštěstí) rozhodně nemám :D:D:)

   Vymazat
 2. Poznávám jen jeden šampon a dva sprchace... 8) a teď mi řekni,co mám dělat s tím sprchacem, co jsem ti koupila? Pamatuješ na ten ze sprchy jak ti voněl a byl oranzovej? Tak jsem ti ho nedávno koupila taky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D koukám, že už u tebe v koupelně nesmím nic chválit :D:) Aspoň si ho můžeš nechat, Míra ti ho beztak vyplácá :D

   Vymazat
 3. Jestli si myslíš, že toho máš hodně pak přijď ke mě domů. Mám přes 30 sprchových gelu asi 6 krému na obličej 4 masky na vlasy a tělových mlék tak 20😂😂

  xoxo-ronnie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však článku píši, že pro někoho je mé množství málo apod... je to dost individuální :) Pro mě je toho zbytečně moc... :) co děláš např. s 30 sprcháči?

   Vymazat
 4. Dlouhodobě se snažím o totéž a dlouhodobě mi to nejde, protože jak vidím něco z mých oblíbených výrobků v akci, tak se mám potřebu předzásobit. Stejné je to s vozením oblíbené kosmetiky ze zahraničí (protože co kdybych se příští rok do Vídně nedostala, že jo :)), takže mám doma sice málo typů výrobků, ale často hned v několika kopiích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je také zajímavý problém, třeba se naučíš mít časem jen rozpotřebovaný produkt + jeden do zásoby (tak mi to přijde fajn), ale mít třeba dalších 10 produktů do zásoby je už fakt mazec :D

   Vymazat