pátek 28. dubna 2017

Jak jsem vyzkoušela Neera detox 1/2

Nikdy jsem se moc nezajímala o to, co vlastně jím, jak tělo funguje a slovo "detox" pro mě bylo jen zbytečné slovo. Na začátku letošního roku jsem se rozhodla, že bych chtěla začít jíst o něco lépe, více se hýbat... ano, zní to jako další předsevzetí, které stejně nikdy nedodržím, ale tentokrát to bylo přeci jen jiné.
 
Na internetu jsem narazila na tzv. Neera Detox. Nebyla jsem si jistá, o co přesně jde, ale viděla jsem všude velké množství recenzí a některé z nich také přečetla. Názory se hodně lišily - pro někoho je Neera detox nejlepším způsobem, jak se cítit skvěle a zhubnout a pro jiné to je zase jedna z nejhorších zkušeností, protože jim bylo špatně od žaludku a měli velké bolesti hlavy.
 
Začala jsem se tedy o tento detox více zajímat a nakonec se rozhodla, že to zkusím. Hned mi bylo jasné, že ve dvou se to lépe táhne, a tak jsem se zeptala přítele, zda by do toho nechtěl jít se mnou - je to miláček, takže jsme v tom opravdu byli spolu.

Co to ten Neera Detox tedy je?
Jedná se o detoxikační program, který obsahuje jen přírodní složky a jejím základem je vynechání veškeré pevné stravy. Pokud to hodně zjednoduším, tak člověk vlastně jen pije speciální Neera nápoj, čistou vodu, slanou vodu a celý proces může doplnit čajem Triphala, Senna čajem, nebo čistou vlákninou.
Samozřejmě si pro tento detox musíte zakoupit Neera nápoj, který se dá zakoupit na různý počet dnů (3, 5 - 7, 10 a 13 - 15). Podle délky se samozřejmě liší i cena.
Pokud vás zajímá více informací, určitě se podívejte na webové stránky Dar z přírody.

Příprava na detox
Na internetu jsem četla velké množství negativních zkušeností, ale nenechala jsem se zastrašit. Nyní si myslím, že negativní recenze vznikají především od lidí, kteří podcenili přípravu. Možná to zní směšně, ale dle mého je příprava na Neera detox opravdu důležitá.
 
Přibližně týden před začátkem detoxu jsem z jídelníčku vysadila maso, mléčné výrobky, omezila pečivo a snažila se jíst pravidelně a to především ovoce, zeleninu, zrniny a hodně pít obyčejnou vodu. Také jsem každý večer začala brát jednu kapsli Triphala.
 
Před samotným začátkem detoxu jsme se sešli s paní Jarmilou Švadlenkovou (majitelka a jednatelka firmy) v jejím obchůdku, kde jsme si Neera nápoj a Triphala kapsle vyzvedli. Paní Švadlenková je opravdu velmi milá, příjemná a zodpověděla nám veškeré naše dotazy.
 
Na vyzkoušení jsme s přítelem dostali Neera nápoj na 7 dnů. Prý bývá nejhorší 2. a 3. den, a tak jsem pečlivě plánovala začátek detoxu tak, aby nás to nejhorší čekalo na trochu volnější dny.
 
Pokud máte práci podobnou jako já (takže kancelářskou), tak je pro vás Neera detox určitě jednodušší než pro lidi, kteří mají práci manuální, neboť při detoxu by měl člověk omezit svojí fyzickou aktivitu.
Průběh detoxu
Ráno by měl člověk správně vypít skleničku teplé vody se solí a Neera nápoj je vhodné si připravit na celý den do 1,5 litrové lahve (stačí dát do lahve 112 ml Neera sirupu, špetku kayenského pepře, 112 ml čerstvé citrónové šťávy a dolít lahev čistou vodou). Jedná se vlastně o "jídlo" na celý den, kdy by měl člověk celý obsah lahve vypít + do toho pít hodně obyčejné vody, večer je dobré si připravit ještě čerstvý Neera nápoj do 0,5 litrové sklenice a vypít. Důležité je také nezapomenout si vzít kapsle Triphala (či čaj Triphala, čaj Senna apod.).
 
Konec detoxu
Zde samozřejmě hodně záleží na tom, jak dlouho člověk Neera detox držel. Důležité je se vrátit k pevné stravě postupně, takže první den se např. pijí pouze ovocné a zeleninové šťávy, ale druhý den už je možné si dát zeleninovou polévku. Určitě není nejlepší hned jíst maso, mléčné produkty, sladkosti, pít kávu apod. Od 4. dne by se už člověk mohl vrátit ke své původní stravě a pokud držel detox tři dny, tak se k normální stravě může vrátit již během jednoho dne.
 
Myslím si, že stručně jsem vám zde vypsala základní informace, které o Neera detoxu vím. Pokud vás zajímají přesnější informace, nebo vám tu něco chybí, určitě se podívejte na Dar z přírody, odkud Neera nápoj mám a kde jsem čerpala většinu informací i já.
 
Teprve teď jsem si uvědomila, že je článek poměrně dost dlouhý, a tak pokud vás zajímá, jak jsem Neera detox prožívala já, vydržte!:) Protože to se dozvíte až u příštího (a také posledního) dílu této mini série ohledně Neera detoxu.
 
Zatím se můžete se mnou podělit o tom, zda máte nějaké zkušenosti s tímto (nebo i s jiným) detoxem vy?:)

3 komentáře:

 1. Mně přijde, že stačí poslouchat své tělo, samo si řekne, co a v jakém množství jíst nebo nejíst. Takže mám dny, kdy skoro nemlsám a přežívám vesměs jen na zeleném čaji. Když neposlouchám, tak následuje detox i bez detoxikační směsi. :D
  O Neera detoxu jsem již četla, koncept se mi líbí, i když já nejspíš cílovka nebudu.

  OdpovědětVymazat
 2. Můj žaludek dostal hlad již při čtení článku! :)
  Zní to zajímavě, ale člověk musí mít vůli.
  Jdu oslavit svátek práce do práce jako správný pracant! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsem o tom slyšela. Popravdě nevím, co si o tom myslet. :) Určitě je to dobré na pročištění, ale člověk od toho nesmí čekat, že zhubne. Když jo, tak jen vodu a pak to zas nabere zpátky a nebo totálně zmate svoje tělo. Lepší jsou podle mě krátké půsty. :) Já držela 36 hodinový půst jen o vodě, 3 dny před a 3 dny po veganská strava a bylo to super, cítila jsem se skvěle a dalo se to hezky vydržet. Někdo to praktikuje vždy jeden den v týdnu a docela nad tím taky uvažuju, ale jsem lajdák na pravidelnost, tak nevím, nevím. Ale možná do toho fakt pujdu. Někteří lidi pak drží třeba i 3 denní nebo týdenní půsty jednou za čas a takto to má největší účinek na pročištění těla. A nemusí do toho člověk vrážet tolik peněz, jako do Neera Detoxu, přijde mi to fakt jako pálka.

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat