úterý 21. února 2017

Srdíčkové donuty

Říká se, že láska prochází žaludkem a vzhledem k tomu, že byl nedávno Valentýn, tak jsem zkusila upéct donuty ve tvaru srdce. Postup je velmi jednoduchý (až jsem se sama divila), ale musím se přiznat, že úplně jako donuty mi to nechutnalo a příště zkusím najít jiný, lepší recept, ale 100 lidí = 100 chutí, a tak vám sem dám recept na tyto, třeba si je někdo z vás zamiluje.


Ingredience:
3 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek mléka
2 žloutky
2 lžíce cukru krupice
2 lžíce rozpuštěného tuku
1 kostka droždí
špetka soli
olej na smažení

Na ozdobení:
tmavá čokoláda
bílá čokoláda
barevné sypání

Postup:
Všechny ingredience jsem dala do mísy a úplně navrch jsem nalila horké mléko, cukr a na to jsem rozdrobila droždí, počkala jsem cca 20 minut, než kvasnice začaly pracovat a následně jsem si vypracovala těsto - ještě jsem přidala trochu mouky, aby se těsto tolik nelepilo. Nechala jsem cca hodinku těsto kynout.

Těsto jsem vyválela a vykrojila jsem v něm srdce (vždy velké a v tom jsem udělala ještě menší), vložila jsem vykrojená srdce na posypanou plochu moukou a nechala cca 15 minut kynout, následně jsem je otočila na druhou stranu a nechala kynout dalších 15 minut.
Srdíčka jsem vložila do rozpáleného oleje, usmažila a vložila na kuchyňský papír, aby nebyla tolik mastná. Pak jsem si už jen rozpustila tmavou čokoládu a namočila v ní donuty, které jsem pak buď pocákala bílou čokoládou, nebo posypala.

Já donuty dělala jen z poloviční dávky a měla jsem cca 18 kusů velkých srdíček a 20 malých.

4 komentáře:

 1. Mňam, to vypadá skvěle. :) Určitě to musím někdy zkusit, přítel je šíleně na sladké. :D

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle vypadá luxusně, třeba mi to doma někdo upeče :).

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadají teda luxusně! Hned bych ochutnala. :)

  OdpovědětVymazat