pondělí 2. ledna 2017

Poprvé v roce 2017, aneb 7 věcí do nového roku

Rok 2016 utekl rychlostí blesku a já mám pocit, že jsem za ten rok nic nestihla a přesto se stalo tolik věcí. Pokud vás zajímá mé shrnutí roku 2016, tak se ho nejspíš nedočkáte. Bohužel minulý rok začal velmi smutně a celkově ten rok byl pro mě docela dost náročný... naivně jsem si myslela, že alespoň dobře skončí a my budeme brzy bydlet ve vlastním bytě, ale stačil jeden telefonát a je po všem... a tak se k roku 2016 nechci ani moc vracet a raději se zaměřím na nový rok.

Co bych tedy v letošním roce chtěla?

Fotit, fotit a zase fotit...
V minulém roce jsem si pořídila Olympus pen e-pl7, protože mě nebavilo všude tahat zrcadlovku, která sice dle mého lépe fotí, ale na výlety je dost těžká a nepraktická. Bohužel jsem se Olíkem ještě nenaučila pořádně fotit a vlastně se focení téměř vůbec nevěnuji, což bych ráda napravila a doufám, že při téměř každé procházce půjde Olík se mnou (ok, kdyby šel, tak by to bylo až moc vtipné, a tak bude stačit, když ho nezapomenu strčit do kabelky a během procházky několikrát vytáhnout a použít).


Videa...
Olíka jsem si pořizovala také kvůli tomu, že jsem chtěla začít natáčet videa, ale nikdy jsem se k tomu pořádně nedostala. Natáčení mi nešlo a jakmile jsem se pustila do střihání videí, tak můj notebook to absolutně nezvládal. Proto jsem to vzdala dřív, než jsem vlastně začala. Letos bych to chtěla napravit a začít víc natáčet - v hlavě už mám několik videí, která bych ráda uskutečnila. Tak se snad máte na co těšit.

Blog...
Samozřejmě s fotografiemi a s videi souvisí blog. Ráda bych na blog přidávala pravidelně a často. Nerada bych na úkor kvantity ohrozila kvalitu článků, tak jsem na sebe zvědavá, jak mi to půjde.

Skřítek sběratel...
Občas se dívám kolem sebe a říkám si, proč mám tolik věcí? Stejně je nepoužívám, překážejí a většinou jsem jen líná je zlikvidovat, nebo si furt říkám, co když se mi to někdy bude hodit? Žádné takové... prostě se musím přemoc a nejen, že se vrhnu na přebrání skříně, ale i všeho ostatního, co se mi doma válí (a také snad již brzy přeberu všechny krabice s věcmi). Při každém stěhování si říkám, že do toho dalšího se mi jistě povede mít věcí mnohem méně, ale ups... věci spíše přibývají. Proč zmiňuji zrovna stěhování? Protože už jsem se stěhovala mockrát a mockrát jsem u toho nadávala, jak mám moc věcí...

Práce, zkušenosti a dovednosti...
Také občas máte pocit, že jste úplně neschopní a nic neumíte? Já takový pocit občas mám a vůbec se mi to nelíbí. Proto bych se ráda naučila nové věci, rozšířila si obzory a pokud se poštěstí, tak si chci najít i novou práci, která mě bude víc bavit. Bohužel jsem zatím v hledání sama sebe, a tak ani nevím, jaká práce by mě bavila. Přesto budu věřit, že v roce 2017 se mi to podaří.

Zdravěji jíst, více pohybu...
Můj jídelníček není zrovna ukázkový a jeho kombinace s mým nulovým pohybem a sedavým zaměstnáním se ukázala i na mé postavě. Neříkám, že jsem dospěla do fáze, kdy se nevejdu do dveří, ale rozhodně jsem se dostala do fáze, kdy už sama se sebou nejsem spokojená. Přibrala jsem sice jen pár kg, ale zrovna musejí být všechny uloženy na břiše a v obličeji (jsou místa, kde by mi nějaké to zvětšení vůbec nevadilo :D ale břicho a obličej k nim fakt nepatří!:D).

Nechat se překvapit... 
Nemám ráda překvapení, a tak je možná poslední bod trochu matoucí. Nejde mi o to, že bych toužila, aby mě někdo překvapil. Spíš si tímto bodem nechávám otevřené dvířka ke všemu, co mě mile překvapí v tomto roce :)

PS: Ptáte se, proč sem dávám fotky s Drobkem? Protože je to prostě Drobek a také to jsou mé první fotky v tomto roce :)

Šťastný nový rok všem!:)

4 komentáře:

 1. Foťák je určitě skvělá věc a Olympusy jsou hodně chválené, jak tak koukám.:)
  Určitě bude super, když budeš víc přidávat a budeš i natáčet, člověku je hned osoba blíž, když ji i slyší:)
  Snad bude Nový rok lepší, držím palce a přeji hodně štěstí.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář, zatím je nový rok horší, ale budu věřit, že vše zase bude v pořádku :)

   Přímo mluvená videa asi hned jen tak nebudou - na to jsem srab, to se přiznávám, ale třeba časem.. :)

   Vymazat
 2. Držím palce ať si své body postupně, ale jistě plníš. :) Já si pořídila Olympus teď a jsem z něhp happy jak nikdy.

  P.S. jedna konstruktivní kritika. design máš moc krásný, akorát přes ty kytičky nejde text občas přečíst. Jasně, člověk si to domysli, ale tak víš jak :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :)

   Já to bohužel vím, jen jsem nebyla ještě schopná to doladit :-/ a asi se k tomu jen tak nedostanu... kdyžtak doporučuji nečitelný text označit myší a ono se to pak přečíst už dá O:-) :D :)

   Vymazat