pátek 4. listopadu 2016

Cuketový teplý salát

Nedávno jsem na Food style narazila na zajímavý recept s cuketou. Musím říct, že cuketu jsem nikdy moc nemusela, ale tento salát mě lákal, a tak jsem zkusila přihodit ještě nějaké ingredience a výsledek? Opravdu úžasný!:) Salát mě i příteli velmi chutnal a myslím, že jsem ho rozhodně nedělala naposled.

Ingredience:
3 střední cukety
několik rajčátek (při focení první fotky jsem zjistila, že jich mám málo a utíkala do obchodu pro další)
0,5 kg kuřecích prs
2 mozzarelly 
niva
olej
koření, sůl 

Postup: 
Z cukety jsem si udělala pomocí škrabky na brambory dlouhé a tenké plátky, které jsem dala do trouby na pekáč (a pečící papír) na cca 5 - 8 minut (při 200°), měla jsem cca 5 pekáčů. Musela jsem si dávat pozor, aby se plátky cukety nepřekrývaly a také je důležité je lehce pomazat olejem. 

Mezitím jsem si na pánvičce udělala kousky osoleného a lehce opepřeného kuřecího masa a na druhé pánvičce jsem si opekla kousky rajčátek (je lepší je trochu podusit, takže jsem pánvičku přiklopila pokličkou). 

Do mísy jsem si nakrájela na malé kousky mozzarelu a nivu a následně už jen vše smíchala dohromady (sýry, rajčata, kuřecí maso i plátky cukety). 

Salát doporučuji jíst teplý s bagetkou či jiným pečivem.

PS: Zkoušela jsem také do salátu přidat žampiony a ubrat maso a použít salátek jako přílohu k masu a bramborám, bylo to také moc dobré!:)

9 komentářů: