středa 23. listopadu 2016

Craftholic - seznam se s Fufíkem

Znáte ten pocit, když se zamilujete na první pohled?

Není to tak dlouho, co jsem ho spatřila. Bylo to před pár týdny na Novém Smíchově. V tom okamžiku jsem věděla, že on je ten pravý, ale moment... ten vedle něj je snad ještě zajímavější... a ten vedle? Sakra, ten je ale šíleně moc roztomilej! Moje oči zpozorněli a v hlavě se mi honilo hned několik myšlenek... který je lepší, hezčí, zajímavější, originálnější, roztomilejší...? V tom mě z mého přemýšlení vytrhl přítel "nekoukej zas na ty plyšáky a pojď prosím tě" a než jsem se trochu vzpamatovala, táhl mě pryč a všichni ti krasavci se mi ztratili z očí.

Po pár minutách se přítel projevil jako ten pravý a vzal mě k tomu stánku, hned od prodavačky vyzvídal, co jsou zač. Odcházeli jsme s informací, že to jsou japonské designové hračky značky Craftholic a nepatří zrovna k nejlevnějším.

Po pár dnech doma mi to nedalo a začala jsem více pátrat, strejda Google mi v tom velmi pomohl. Zajímalo mě, co přesně jsou zač, kde se tu vzali a začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že jednoho chci.

Jedná se tedy o japonské designové hračky, které pochází ze studia Accent, které se nachází v Tokiu. Hračky vznikly již v roce 2008, od roku 2010 se nachází po celém světě, ale mám pocit, že k nám se dostali až nyní. Design má na svědomí známá designérka Ikuko Yamamoto.

Hračky se dělí na 4 skupiny a to RAB, SLOTH, KORAT a LORIS. Nejen, že má každý jiné jméno, ale každý má i jiné vlastnosti (veselý RAB, zadumaný SLOTH, šibalský KORAT, mlčenlivá LORIS) a k dostání jsou ve 4 velikostech a ve velkém množství barevném provedení.
Každá hračka je kvalitně zpracovaná z příjemného plyše a jedná se pouze o certifikované a nezávadné materiály.

Pamatujete si na minulý článek, ve kterém jsem vám přinesla inspiraci z eshopu Biano.cz? Přesně přes něj jsem se dostala na stránku Scanquilt, kde jsem si vybrala svého Craftholica.

Okamžitě mě zaujal veselý Rab s hvězdičkami, byla to láska na první pohled.

Mamka ho viděla v reálu jako první a nazvala ho "chcípáčkem". Docela jsem se bála, cože mi to teda přišlo. Musím se přiznat, že v krabici opravdu působil jako malý "chcípáček", ale stačilo ho vyndat, přitulit se k němu a já věděla, že je perfektní.

Přítel ho okamžitě pojmenoval a od té doby máme našeho Fufíka, který spí s námi (a ještě s Karlíkem, ale o tom vám povím třeba zase jindy).
Podle mě se Japonsku zase něco povedlo a jejich designové hračky jsou skvělé! Nejen, že si s nimi člověk může hrát, mazlit se, ale dokážou i krásně obohatit interiér bytu.


Máte už také svého Craftholica?

4 komentáře:

 1. Ešte nemám žiadneho z nich, ale sú prekrásny :) Ako stvorený na túlenie :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě doporučuji alespoň jednoho pořídit, jsou to fakt mazlíci :)

   Vymazat
 2. já nemusím mít žádné plyšáky upřímně =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem přesný opak a bez plyšáků nemůžu být ani teď v "dospělosti" :D :)

   Vymazat