středa 5. října 2016

DIY Nápisy na kořenky

K překvapení všech mě baví péct i vařit, ale nesnáším nepořádek v kuchyni. Ještě minulý týden jsem měla v koření šílený bordel. Bylo více méně všude a hlavně v pytlíčkách, ve kterých se kupuje. Poměrně dlouho mi to nevadilo, až se sama divím, jak dlouho jsem vydržela to neřešit. Posledních pár týdnů jsem přemýšlela, jaká úschova kořenek se mi vlastně líbí a jaká mi bude vyhovovat. Po dlouhém tápání a přemýšlení jsem na to konečně přišla.
Pořídila jsem si v Ikee kořenky a také úložný box, který netuším, jak se správně jmenuje, a tak se mi ho na stránkách nepodařilo dohledat, ale jeden kus stojí myslím 99,- Kč. 
Koření jsem do kořenek ihned přesypala, ale nevěděla jsem, jak vyřešit nějaké popisky. Věděla jsem, že chci určitě nějaké kulaté a pro přehlednost je mít umístěné nahoře, nikoliv z boku. Dala jsem se do pátrání a na internetu jsem našla kulaté šablony, které mě okamžitě okouzlily. Nechtěla jsem barevné, a tak jsem si tyto vytiskla černobíle – tedy vznikly mi bílé nápisy na šedivém pozadí. Bohužel mi písmo nedovolilo háčky a čárky, ale mě se druh písma natolik líbil, že jsem se rozhodla, že kořenky budu mít nadepsané klidně bez nich. Tiskla jsem je na obyčejný papír, který by se mi v kuchyni nejspíš rychle zničil, proto jsem je ze shora přelepila obyčejnou (ale širokou) izolepou a izolepu odstřihla dokola, aby měla úplně stejný tvar jako popis koření. Nakonec jsem už jen kousky oboustrané izolepy popisky přilepila na kořenky a bylo hotovo. Možná to zní snadně a snadné to vlastně i opravdu je, ale hotový jsem to během pár minut rozhodně neměla.
Na závěr  malé shrnutí:

Potřebovala jsem:
 • vytisknuté šablony s nápisy koření
 • nůžky
 • obyčejná široká izolepa
 • oboustranná izolepa
 • kořenky

Postupovala jsem:
 1. Vytisknuté šablony s nápisem koření jsem si vystřihla.
 2. Ze shora jsem je přelepila širokou obyčejnou izolepou.
 3. Izolepu jsem obstřihala kolem dokola šablonek, aby měla úplně stejný tvar jako šablony.
 4. Oboustrannou izolepu jsem si nastřihala na menší kousky a pomocí ní jsem přilepila nápisy na kořenky.
Rozhodla jsem si, že si stejným způsobem popíšu i dózy na mouky. 

Původně jsem si myslela, že mi bude stačit jen jeden úložný box a 12 kořenek, brzy jsem pochopila, že toho potřebuji ještě jednou tolik :)
Líbí se vám mé kořenky? Pochlubte se, jaké máte vy!:)  

5 komentářů:

 1. Tohle je jedna z věcí na kterou se fakt těším až se vrátíme zpět do Česka a já si budu naši budoucí kuchyň takhle zvelebovat:) Momentálně jedeme sáčkovevej systém/nesystém a binec je všude. Vypadají vážně pěkně:)

  OdpovědětVymazat
 2. Kořenky vypadají moc hezky a nápisy stylově :-)

  Kalamita life

  OdpovědětVymazat